Ważne informacje

Przyczepa jak i jacht charakteryzują się wysokim standardem, funkcjonalnością oraz nowoczesnym designem, są nowe i zadbane. W związku z nowymi wymaganiami, wszystkie urządzenia jak i cała przyczepa oraz jacht są dezynfekowane.


        Wakacje na kołach to świetna alternatywa na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

    Aby wypożyczyć przyczepę kempingową potrzebujesz dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego auta oraz prawo jazdy. Wymagamy również, by minimalny wiek klienta wynosił 23 lata.

Czy każdy może prowadzić auto z przyczepą kempingową?

Otóż, jeśli łączna waga auta i przyczepy mieści się w 3,5 t wystarczy kat. B.

Obliczysz to analizując rubryki w dowodzie rejestracyjnym O.1 – maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem w kg oraz F.1 – DMC Twojego pojazdu.

Reasumując: F.1 + O.1 powinno wynosić nie więcej niż 3,5 t jeżeli posiadamy uprawnienia kat. B.

 Natomiast jeśli wartość ta jest wyższa potrzebujemy uprawnienia kat. B+E.

Ważne! Auto holujące musi mieć wyższą masę w stosunku do masy przyczepy o 1/3.

Prosimy również o zarezerwowanie około 2 godzin na odbiór przyczepy, gdyż cała procedura wydawania sprzętu oraz wypełniania formalności jest bardzo szczegółowa.

Przyczepę można odebrać od poniedziałku do piątku od 7:00 – 16:00 oraz w soboty od 7:00 – 13:00 w siedzibie naszej firmy. Jeśli nie odpowiada Państwu nasza lokalizacja oferujemy możliwość podstawienia przyczepy kempingowej, a koszt ustalamy indywidualnie.       Wakacje na wodzie to doskonały pomysł na spędzenie czasu w nietuzinkowy sposób. 


     Aby wypożyczyć jacht motorowy typu Houseboat nie musisz posiadać żadnego patentu żeglarskiego. Jak mówią przepisy, bez dokumentów można prowadzić jachty o długości kadłuba do 7,5 m lub o mocy silnika do 10 kW oraz  jachty motorowe o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h, prowadzący pozostałe jednostki powinien posiadać patent żeglarski lub motorowodny. Osoby nieposiadające uprawnień, chcąc prowadzić jacht motorowy Hausboat, które są przeznaczone do najmu powinny posiadać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie przeprowadzonego przez armatora jachtu. Szkolenie takie przeprowadzimy Państwu w dniu wydania jachtu.  Wymagamy również dokument tożsamości.

     Jacht czeka na Państwa w porcie w Radzewicach, w godzinach wcześniej ustalonych. Jeśli nie odpowiada Państwu lokalizacja oferujemy możliwość podstawienia łodzi w innym porcie po wcześniejszym uzgodnieniu. Koszt ustalamy indywidualnie.

Prosimy również o zarezerwowanie około 2 godzin na odbiór jachtu, gdyż cała procedura wydawania sprzętu oraz wypełniania formalności jest bardzo szczegółowa.


Kontakt z nami

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami poprzez stronę www, social media oraz telefonicznie.

Rezerwacji można dokonać online lub osobiście.

Rezerwację należy potwierdzić kaucją w wysokości 30% najmu. Po opłaceniu kaucji wysyłamy potwierdzenie. Reszta należności jest regulowana w dniu wydania.